News: Koszykówka: Wygrana w derbach Mazowsza

Marcin Słoka

Źródło: Legia.Net

27.01.2016 21:29

(akt. 07.12.2018 17:29)

Koszykarze Legii Warszawa po emocjonującym pojedynku pokonali w derbach województwa Znicz Basket Pruszków 76:70. W zwycięstwie nie przeszkodziła legionistom absencja Cezarego Trybańskiego, który w meczu z Miastem Szkła Krosno doznał złamania kości dłoni.

Zdjęcia z meczu (fot. Karolina Makulska)

Zdjęcia z meczu (fot. Marcin Słoka)

"Wojskowi" dość słabo rozpoczęli środowy mecz z lokalnym rywalem - do przerwy przegrywali niespodziewanie aż 29:44, jednak to, co wydarzyło się w drugiej połowie spotkania, przerosło najśmielsze oczekiwania. Gospodarze w ciągu 10 minut zniwelowali stratę do siedmiu punktów, by ostatecznie po świetnej ostatniej kwarcie zwyciężyć 76:70.

Legia Warszawa - Znicz Basket Pruszków 76:70 (18:24, 11:20, 23:15, 24:11)

Legia: Aleksandrowicz, Andrzejewski, Bierwagen, Kukiełka, Linowski, Malewski, Ornoch, Paszkiewicz, Parzych, Szumełda-Krzycki, Ł. Wilczek, M. Wilczek