News: Koszykówka: Wysoka przegrana z Sokołem

Kamil Gieroba

Źródło: Legia.Net

07.02.2016 21:08

(akt. 07.12.2018 17:19)

Sokół Łańcut kontynuuje pozytywną passę na własnym terenie. Tym razem drużynie z Podkarpacia uległa Legia Warszawa. Początek meczu nie zapowiadał takich problemów. "Wojskowi" najpierw wypracowali sobie prowadzenie 5:1, a potem utrzymywali przewagę na trzy, cztery punkty, by ostatecznie wygrać pierwszą kwartę 19:11. Kłopoty przyszły od drugiej kwarty. Dzięki dziesięciopunktowej wygranej Sokół przechylił szalę na swoją stronę i prowadził już 29:31. W kolejnych kwartach tylko powiększał swoją przewagę. W trzeciej kwarcie o sześć punktów, a w czwartek o jedenaście. Dzięki temu ostatecznie wygrali 73:54. Warte podkreślenia jest, że w tym sezonie Sokół nie przegrał jeszcze meczu u siebie.

Sokół Łańcut - Legia Warszawa 73:54 (11:19, 20:10, 16:10, 26:15)

Legia: Marcel Wilczek 14 (2) *, Adam Linowski 9 *, Tomasz Andrzejewski 9, Michał Aleksandrowicz 7 (1) *, Adam Parzych 5 (1) *, Łukasz Wilczek (k) 5 *, Grzegorz Malewski 3 (1), Marek Szumełda-Krzycki 2, Mateusz Bierwagen 0, Andrzej Paszkiewicz 0.

trener: Michał Spychała, as. Piotr Bakun

Sokół: Rafał Kulikowski 15 *, Marcin Pławucki 12 (2), Maciej Klima 11*, Bartosz Czerwonka 9 (2), Jacek Balawender 8 (2), Tomasz Fortuna 7 *, Tomasz Pisarczyk 5 (1), Krzysztof Jakóbczyk 2 *, Jerzy Koszuta 2 *, Przemysław Wrona 2, Adrian Inglot 0, Patryk Buszta 0

Trener: Dariusz Kaszowski, as. Mateusz Leja

Sędziowie: Janusz Kiełbiński, Paweł Baran, Tomasz Langowski; Komisarz: Zbigniew Nowocin