Młoda Legia - Młody Śląsk 2:1

Piotr Stosio

26.05.2012 14:58

(akt. 11.12.2018 12:31)

W sobotę o godzinie 15 Młoda Legia rozegrała swój ostatni ligowy mecz w sezonie 2011/2012. Gola na 1:0 strzelił dla stołecznych graczy Maciej Górski, który walczył o koronę króla strzelców rozgrywek. Drugą bramkę zdobył dla legionistów rozgrywający bardzo dobre zawody Marcin Stromecki. Poniżej zapis relacji na żywo oraz linki do fotoreportażu, skrótu z meczu oraz filmu z dopingiem.

- Zapis relacji na żywo
- Zdjęcia z meczu
- Radość piłkarzy - VIDEO HD
- Doping kibiców - VIDEO HD
- Skrót meczu - VIDEO HD

Wygrana z Młodym Śląskiem mogła sprawić, że podopieczni Dariusza Banasika zostaliby najlepiej punktującą ekipą w historii Młodej Ekstraklasy. Legioniści od początku spotkania przejęli inicjatywę i raz po raz niepokoili 15-letniego bramkarza WKS-u, Jakuba Wrąbla. Pierwszą okazję mieli jednak goście. Po faulu Kamila Dankowskiego na 20 metrze, do piłki podszedł Garyga, którego precyzyjne uderzenie dobrze odbił do boku Oskar Pogorzelec. W 9. minucie prawym skrzydłem pomknął Mateusz Romachów, który płasko dograł piłkę na środek pola karnego do wbiegającego Macieja Górskiego, a ten na raty umieścił futbolówkę w siatce rywali. Wojskowi stale zagrażali przeciwnikom po dośrodkowaniach oraz stałych fragmentach gry, z którymi wiele kłopotów miał młody golkiper Śląska. Kilkoma niezłymi dośrodkowaniami popisał się Bartosz Widejko, który harował na lewej stronie biegając w tą i z powrotem. Klarownych sytuacji do umocnienia prowadzenia jednak brakowało. Niezłą okazję tuż przed zakończeniem pierwszej części gry miał jeszcze Prusinowski, który wychodził oko w oko z bramkarzem przyjezdnych, ale "Prusin" został przepchnięty przez Juraszka i nie dał rady dojść do piłki. Wynik do przerwy już się nie zmienił.

Pierwszą okazję tuż po rozpoczęciu drugiej połowy miał Marcel Gąsior, który pojawił się na murawie po przerwie. Strzał młodego pomocnika odbił się jednak od jednego z rywali i piłka wyszła na róg. Inicjatywę od tej chwili starali się przejąć goście, którzy udokumentowali to bramką Pawła Zielińskiego z 54. minuty. Napastnik Śląska skierował piłkę głową w samo okienko bramki Pogorzelca - młodzieżowy reprezentant Polski był bez szans. Nie minęło nawet 60 sekund, a ponownie na prowadzenie wyprowdził nas Marcin Stromecki, który soczystym uderzeniem z półwoleja pokonał Wrąbla. W 59. minucie środkiem pola poszedł na przebój Prusinowski, ale jego uderzenie z dystansu tylko przeleciało obok słupka. Kilka minut później na uderzenie z półobrotu zdecydowął się Górski i sprawił tym sporo kłopotów golkiperowi WKS-u, który jednak złapał piłkę. W odniesieniu zwycięstwa, wrocławianie pomagali legionistom wieloma stratami. Piłkarze Dariusza Banasika kontrolowali grę i przeważali na boisku. Kwadrans przed końcem, dobrze górą do "Górala" zagrywał "Stroma", ale napastnik Wojskowych uderzył ponad bramką Zajączkowskiego, który w międzyczasie zastąpił Wrąbla. Do końca meczu Wojskowi stosowali taktykę z pierwszej połowy - wiele dośrodkowań i szybkich kontrataków.  W 88. minucie niezłą piłkę adresowaną do Górskiego posłał Paweł Wolski, ale na przedpolu doszedł do niej bramkarz WKS-u i zażegnał niebezpieczeństwo. W doliczonym czasie gry piłkę meczową na swojej nodze miał Paweł Kubiak, ale jego strzał ze skraju pola karnego w ogóle nie zagroził legijnej bramce. Wynik już się nie zmienił. Po pojedynku Wojskowi odebrali medale i puchar za zwycięstwo. Przy okazji legioniści ustanowili wspomniany na początku rekord - zostali najlepiej punktującą ekipą w historii Młodej Ekstraklasy. Do końca, graczy Legii wspierali kibice, którzy w czasie spotkania mieli ze sobą flagi i głośno dopingowali gospodarzy. Ekipę Dariusza Banasika czeka jeszcze finał regionalnego Pucharu Polski, który odbędzie się 3 czerwca o 17.45 na boisku przy Łazienkowskiej.

Autor: Piotr Kamieniecki