Koniec. Legia przegrała u siebie 1:2 z Piastem
    Żółta kartka dla Guala, który odepchnął Pyrkę
  • 90+5'
    Żółta kartka dla Rosołka za faul w środku pola
  • 90+4'
    Alfarela ładnie zagrał prostopadle do Morishity, który wygrał walkę o pozycję, po chwili w "szesnastce" doszło do zamieszania, ale zabrakło strzału, Pekhart się poślizgnął
  • 90+4'
    Kontra Legii, Wszołek popędził lewą flanką, ale jego zagranie przeciął Czerwiński
  • 90+1'
    Aż osiem minut doliczonych
  • 90+1'
    Gual płasko zagrał z lewej flanki na bliższy słupek, do Pekharta, który nieczysto uderzył
  • 90'
    Żółta kartka dla Kostadinova
  • 89'
    Pekhart sfaulowany przez Czerwińskiego, Pankov trafił z wolnego w mur
  • 88'
    Pekhart za Luquinhasa
  • 87'
    Piast znowu strzelił gola po wrzucie z autu. Rosołek zgrał do Czerwińskiego, Pankov chciał wybijać, ale zgrał pod nogi Kostadinova, który potężnie uderzył pod poprzeczką. Jest 2:1 dla Piasta
  • 85'
    2:1 dla Piasta. Kostadinov
  • 85'
    Pekhart wejdzie zaraz na boisko
  • 83'
    Pyrka dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Nsame wybił piłkę głową
  • 82'
    Strzał Ameyawa z dystansu zablokowany przez Ziółkowskiego. Piast ma korner
  • 80'
    Kostadinov za kontuzjowanego Huka
  • 79'
    Huk leży na murawie, jest opatrywany
  • 76'
    Wszołek wygrał pojedynek bark w bark z Ameyawem
  • 74'
    Szczepański za Chrapka
  • 74'
    Drapiński zablokowany przez Celhakę na lewej stronie pola karnego
  • 72'
    Luquinhas zagrywał wzdłuż pola karnego, Plach złapał piłkę
  • 72'
    Nsame i Czerwiński ucierpieli w pojedynku fizycznym, ale wstali już z boiska
  • 71'
    Teraz to Legia w posiadaniu, buduje atak pozycyjny
  • 70'
    Piast utrzymuje się przy piłce
  • 67'
    Legia w posiadaniu
  • 64'
    Morishita za Vinagre, Celhaka za Goncalvesa
  • 64'
    Dwie zmiany w Piaście. Drapiński i Rosołek wchodzą, schodzą Kądzior i Piasecki
  • 62'
    Ameyaw na spalonym po lewej stronie pola karnego
  • 62'
    Goście utrzymują się przy piłce na połowie miejscowych
  • 61'
    Wszołek płasko zagrał z prawej flanki w pole karne, piłka wybita
  • 60'
    Ameyaw dopadł do miękkiego zagrania na lewą stronę pola karnego, ale jego strzał z ostrego kąta był niecelny
  • 59'
    Piast w posiadaniu na połowie Legii
  • 57'
    Luquinhas zszedł z lewej strony do środka pola, ale jego prostopadłe podanie do Nsame było trochę za mocne
  • 55'
    Nsame za Kramera, debiutujący Alfarela za Kapustkę
  • 55'
    Wracamy do gry
  • 54'
    Zawodnicy obu drużyn wysłuchali wskazówek od trenerów
  • 53'
    Odpalone race przez kibiców Legii, gra przerwana
  • 52'
    Legia miała rzutu rożny, doszło do zamieszania, ale zabrakło strzału
  • 49'
    Piast wyszedł z kontrą, ale Pyrka przegrał pojedynek z Kapuadim
  • 47'
    Kądzior ucierpiał w polu karnym Legii, ale nie doszło do rzutu karnego
  • 46'
    Gramy!
  • 45+5'
    Do przerwy jest 1:1
  • 45+2'
    1:1! Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Kramer skutecznie główkował!
  • 45+1'
    Vinagre dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, Mosór wybił piłkę, Wszołek oddał strzał, po którym Plach interweniował
  • 45'
    Kapuadi miękko zagrał na lewą flankę do Vinagre, ale jego dośrodkowanie zablokował Pyrka. Korner dla miejscowych
  • 44'
    Ameyaw na spalonym po miękkim zagraniu na prawe skrzydło
  • 42'
    Piast w ataku pozycyjnym
  • 41'
    Żółta kartka dla Chrapka
  • 40'
    Pyrka dośrodkował z rożnego na 7. metr, Gual wybił piłkę głową
  • 38'
    Ameyaw pojawił się po lewej stronie pola karnego, doskoczył do niego Pankov, zawodnik Piasta upadł w "szesnastce" po minimalnym kontakcie z Serbem i został ukarany żółtą kartką za symulowanie
  • 36'
    Pankov przerzucił piłkę, ale Mosór przeciął zagranie do Vinagre
  • 35'
    Vinagre płasko dograł z rożnego na bliższy słupek, po chwili Gual stracił piłkę, goście wyszli z kontrą, która przeszła w atak pozycyjny
  • 35'
    Dziczek zagrał z autu w pole karne do Piaseckiego, ale ostatecznie Wszołek wybił piłkę. Po chwili Gual wykorzystał błąd Dziczka, zabrał się do kontry, popędził prawą stroną, lecz jego zagranie zostało przecięte przez Tomasiewicza
  • 33'
    Piast zabrał się do kontry, ostatecznie Kapuadi wybił piłkę na aut
  • 32'
    Mosór przeciął miękkie zagranie Kapuadiego do Vinagre
  • 32'
    Legia przebywa w ataku pozycyjnym, ale na razie niewiele z tego wynika
  • 31'
    Mosór miękko zagrywał w kierunku Kądziora, piłka wyszła na aut
  • 30'
    Kramer stracił piłkę w środku pola. Goście wyszli z kontrą, która przeszła w atak pozycyjny
  • 30'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 28'
    Vinagre sfaulował Kądziora na połowie Piasta
  • 26'
    Żółta kartka dla Kramera za faul (wślizg) na Czerwińskim
  • 26'
    Ajjj! Legia mogła wyrównać. Gual dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, do Kramera, ten oddał strzał, piłka odbiła się od Placha i trafiła w poprzeczkę. Dobitka Goncalvesa z 17. metra okazała się bardzo niecelna
  • 22'
    Dziczek zagrał z autu w pole karne, doszło do zamieszania, Czerwiński zgrywał głową w kierunku Chrapka, który wyprzedził Wszołka, a potem, będąc pod presją kilku piłkarzy Legii, skutecznie strzelił z 11. metra w prawy dolny róg. Jest 1:0 dla gości
  • 20'
    1:0 dla Piasta. Chrapek
  • 20'
    Pankov zatrzymał Ameyawa na boku boiska, Piast ma aut na połowie Legii
  • 18'
    Mosór ucierpiał po kontakcie z Kramerem, który faulował w ataku. Stoper Piasta został trafiony w twarz, ale może kontynuować grę
  • 17'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 16'
    Vinagre dośrodkował z rzutu rożnego na 9. metr, do Kapuadiego, który niedokładnie główkował, wysoko nad bramką
  • 16'
    Vinagre popędził lewą flanką, ale jego dośrodkowanie zablokował Pyrka. Legia ma korner
  • 15'
    Wszołek nie był w stanie dopaść do piłki po miękkim zagraniu Kapustki na prawe skrzydło
  • 14'
    Ameyaw może grać dalej
  • 14'
    Ameyaw leży na środku boiska, ucierpiał po kontakcie z Kapustką, który zatrzymał go wślizgiem
  • 12'
    Goncalves niedokładnie zagrał w środku pola, Piast przy piłce
  • 11'
    Legia buduje atak pozycyjny, wymienia się podaniami
  • 9'
    Wszołek zablokowany na prawej stronie boiska, Legia szybko odzyskała piłkę
  • 9'
    Kądzior dośrodkował z rożnego na 7. metr, Huk główkował obok bramki
  • 9'
    Piast krótko rozegrał wrzut z autu, po chwili Kapustka zablokował dośrodkowanie, moment później Pyrka dograł na 14. metr, Piasecki zgrał piłkę na dalszy słupek, do Czerwińskiego, który upadł w "szesnastce" po kontakcie z Vinagre. Sędzia nie podyktował karnego dla gości
  • 6'
    Piast stworzył groźną akcję. Tomasiewicz prostopadle zagrał w pole karne do Piaseckiego, ten przyjął piłkę, do której dopadł Kądzior, ale jego strzał świetnie zablokował Kapuadi
  • 4'
    Kramer dobrze popracował w defensywie, ale po chwili niedokładnie podał w środku pola i faulował Kądziora
  • 4'
  • 3'
    Piast stracił piłkę w ataku pozycyjnym
  • 2'
    Bardzo niecelny strzał Chrapka z dystansu
  • 1'
    Gramy!
  • Przed meczem odśpiewano hymn Polski
  • Żyleta zaprezentowała oprawę z Powstańcem i hasłem: "Dziś idę walczyć, Mamo..."
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Augustyniak, Barcia, Morishita, Kun, Celhaka, Alfarela, Pekhart, Nsame
  • Skład Legii na mecz z Piastem Gliwice: Tobiasz – Pankov, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Luquinhas, Goncalves, Kapustka, Vinagre – Kramer, Gual
  • W poprzednich tygodniach do Piasta dołączył Igor Drapiński (Wisła Płock), a Gabriel Kirejczyk (Zagłębie Sosnowiec) i Constantin Reiner (SC Rheindorf Altach) wrócili do klubu po wypożyczeniach. Gliwice opuścili Jakub Holubek (AS Trencin), Tom Hateley (koniec kariery), Kamil Wilczek i były piłkarz Legii, Walerian Gwilia
  • – Liczymy na Maćka, na zwiększenie rywalizacji, nie tylko na pozycji napastnika, ale w ofensywie. Wierzę, że w najbliższych meczach będziemy mogli mieć z niego korzyści. Kilka razy się upewniałem, czy Rosołek może wystąpić przeciwko Legii. Nie ma żadnych zapisów, które zakazywałyby jego gry w niedzielę lub wymagałyby dodatkowych nakładów finansowych z naszej strony. Chyba tylko Raków robi takie rzeczy – opowiadał Vuković
  • W obecnej kadrze Piasta jest sześciu zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Filip Karbowy (lata 2012 – 2016, bez debiutu w "jedynce" Legii), Miłosz Szczepański (2013 – 2018, 1 występ, Puchar Polski), Ariel Mosór (2018 – 2021, 2 spotkania, mistrzostwo kraju), Jakub Czerwiński (2016 – 2017, 19 meczów, 2 MP, 1 PP), Grzegorz Tomasiewicz (2011 – 2015, 0 gier w pierwszej drużynie) i Maciej Rosołek (2015 – 2024, 131 występów, 2 MP, 1 PP, SP), który ostatnio definitywnie opuścił "Wojskowych"
  • Vuković dwa razy obejmował Legię na chwilę. Przy trzecim podejściu przepracował 538 dni, zdobył z zespołem mistrzostwo Polski, później został zwolniony. Po roku sprowadzono go awaryjnie, by ratować sezon 2021/2022 w największym kryzysie od dekad. Przychodząc wówczas na Łazienkowską miał sporo do stracenia i niewiele do zyskania, ale – jak sam określił – jego dom płonął i nie mógł stać z założonymi rękami. Misję zakończył sukcesem, utrzymał stołeczną drużynę w Ekstraklasie, co często nie jest doceniane, a dokonał rzeczy naprawdę trudnej w tamtym okresie. Teraz czeka go czwarte spotkanie z "Wojskowymi" w roli szkoleniowca Piasta. Jego dotychczasowy bilans to dwie porażki (0:1 w Gliwicach, 1:3 w Warszawie) i remis (1:1 przy Okrzei)
  • Na inaugurację trwającego sezonu Piast zremisował 1:1 z Cracovią, mimo że od 18. minuty prowadził po golu Jorge Felixa. W 2. kolejce ligowej niebiesko-czerwoni wygrali u siebie 2:0 z obecnym wicemistrzem Polski, Śląskiem Wrocław, po bramkach Michaela Ameyawa i Arkadiusza Pyrki. – Ostatnio chwaliliśmy naszą sytuację zdrowotną w zespole, bo były ku temu powody. Mieliśmy do dyspozycji wszystkich zawodników, ale – jak to w piłce bywa – są już pierwsze kontuzje. Felix wypadł na kilka tygodni, trzeba na niego poczekać. Ameyaw pracuje indywidualnie. Po sobotnim treningu podejmiemy decyzję, czy będzie gotowy na niedzielny mecz. Jeśli tak się nie stanie, to wróci na kolejne spotkanie – mówił "Vuko"
  • – Mimo że Legia to czołowy polski klub, to od początku sezonu widać dużą poprawę organizacji gry. To drużyna funkcjonująca znacznie lepiej, szczególnie w defensywie. Jej zwycięstwa potwierdzają nastawienie do walki o najwyższe cele w lidze – tłumaczył Vuković, który w październiku 2022 roku został szkoleniowcem klubu z Gliwic. Zastąpił Waldemara Fornalika, pracującego obecnie w Zagłębiu Lubin. Serb zakończył minione rozgrywki z Piastem na 10. miejscu (43 punkty; 9 wygranych, 16 remisów, 9 porażek), a na początku br. dotarł z nim do półfinału Pucharu Polski
  • Legioniści nie mają obecnie wiele czasu na regenerację, odpowiednie przygotowanie i treningi, gdyż grają co 3 – 4 dni, walczą na dwóch frontach, przed nimi niezwykle istotny dwumecz w europejskim pucharze. W przyszłym tygodniu czekają ich spotkania w pobliżu Kopenhagi (z Brondby; 3. runda el. LK) i w Krakowie (z Puszczą; 4. kolejka Ekstraklasy). Mimo napiętego terminarza, nikt w Warszawie nie zamierza przekładać najbliższych gier ligowych
  • Następnym rywalem "Wojskowych" będzie Piast Gliwice, który solidnie wszedł w sezon, zdobywając cztery punkty w dwóch meczach ligowych. – W niedzielę spodziewam się Legii bardzo dobrze zorganizowanej, zmotywowanej, zmobilizowanej. Chcemy się jej przeciwstawić – mówił trener niebiesko-czerwonych, Aleksandar Vuković, czyli były piłkarz i szkoleniowiec stołecznego klubu
  • – To zwycięstwo piłkarzy, którym należą się gratulacje i pochwały. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale jak wygrywamy przekonująco, to mam poczucie, że wykonałem obowiązek. Szczerze mówiąc, myślę już tylko o kolejnym spotkaniu – opowiadał trener Legii, Goncalo Feio
  • Cztery spotkania, cztery zwycięstwa, 14 goli strzelonych, zero straconych. Legioniści mają naprawdę obiecujący start sezonu 2024/25. Stołeczny zespół jest świeżo po pewnym awansie do 3. rundy el. Ligi Konferencji, którego kwestia rozstrzygnęła się w zasadzie w minionym tygodniu. Wówczas "Wojskowi" pokonali u siebie Caernarfon aż 6:0, a w wyjazdowym rewanżu – rozegranym w ostatni czwartek – wygrali 5:0. Po bramce w Walii zdobyli Bartosz Kapustka, Artur Jędrzejczyk, Tomas Pekhart, a także debiutanci, czyli Jean-Pierre Nsame oraz Sergio Barcia. Był to też pierwszy mecz oficjalny w "jedynce" dla Gabriela Kobylaka, Jakuba Adkonisa i Jakuba Żewłakowa
  • Witamy! Legia zaczęła sezon od czterech zwycięstw i chce kontynuować dobrą serię. Stołeczna drużyna zagra u siebie z Piastem Gliwice, z którym wygrała 3 z 4 ostatnich meczów. Spotkanie 3. kolejki Ekstraklasy już w niedzielę, 4 sierpnia (godz. 20:15), przy Łazienkowskiej, gdzie doszło do wyprzedania biletów. Transmisja w CANAL+ ONLINE, CANAL+ SPORT 3 i CANAL+ 4K, my tradycyjnie zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Legia WarszawaPiast Gliwice
20'

20' Michał Chrapek

25'
37'

37' Michael Ameyaw

40'

40' Michał Chrapek

45'
63'

63' Maciej Rosołek za Fabian Piasecki

63' Igor Drapiński za Damian Kądzior

74'

74' Miłosz Szczepański za Michał Chrapek

79'

79' Tihomir Kostadinov za Tomas Huk

85'

85' Tihomir Kostadinov

89'

89' Tihomir Kostadinov