News: Z obozu rywala - Piast, lider zaskakujący

Legia jeszcze nigdy nie przegrała z Piastem

Marcin Szymczyk

28.10.2012 08:40

(akt. 04.01.2019 13:12)

Historia meczów Legii Warszawa z Piastem Gliwice nie jest długa - wynosi raptem 5 spotkań. Co warte podkreślenia legioniści jeszcze nigdy z "Piastunkami" nie przegrali. Zwyciężali czterokrotnie i raz tylko remisowali. Bilans bramkowy wynosi 10:3 na korzyść "Wojskowych". Jeszcze lepiej wygląda statystyka spotkań przy Łazienkowskiej - 2 zwycięstwa, 6 zdobytych bramek i tylko 1 stracona. Dobrze by było taką statystykę podtrzymać.

Najlepszymi strzelcami Legii w meczach z Piastem są Takesure Chinyama i Maciej Iwański - obaj mają na koncie po dwie bramki. Z obecnych piłkarzy naszej drużyny trafieniami mogą pochwalić się jedynie Michał Kucharczyk i Jorge Salinas

2 - Maciej Iwański, Takesure Chinyama

1 - Luiz da Silva Edson, Marcin Mięciel, Bartłomiej Grzelak, Michał Kucharczyk, Jorge Salinas

+ 1 samobój

Kamil Glik

• Poza Markiem Saganowskim, Dicksonem Choto i Rafałem Wolskim wszyscy są zdolni do gry. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego wraca po urazie kolana Jakub Wawrzyniak, zaś po przerwie spwodowanej nadmiarem żółtych kartek Artur Jędrzejczyk.

• Prawdopodobnie tym razem obok Ivicy Vrdoljaka zobaczymy od pierwszej minuty Janusza Gola, a nie tak jak ostatnio Daniela Łukasika.

• W ekipie Piasta jest sporo urazów. Najbardziej odczuwalny może być brak Damiana Zboźnia, którego dziś zapewne zastąpi Mateusz Matras. Z powodu kłopotów z sercem ze składu wypadł wcześniej Wojciech Lisowski, na urazy narzekają Alvaro Jurado i Jakub Świerczok.

• Faworytem meczu jest Legia - w tym sezonie strzeliła wiecej bramek niż Piast, mniej straciła, oddała więcej strzałów na bramkę. Podobnego zdania są fachowcy z bwin.com - zwyciestwo Legii to kurs 1.42, remis 4.10, a wygrana Piasta aż 7.50.