Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (mecz trwa)

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

20.09.2024 19:30

(akt. 20.09.2024 22:19)

Legia Warszawa ma pięć punktów straty do liderującego Lecha Poznań, a teraz spróbuje odpowiednio zareagować po porażce z Rakowem Częstochowa. To będzie trudne wyzwanie, gdyż stołeczna drużyna mierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, która wygrała wszystkie domowe mecze w obecnym sezonie. Spotkanie 9. kolejki Ekstraklasy rozpoczęło się w piątek, 20 września (godz. 20:30). Transmisja w CANAL+ SPORT 3, CANAL+ ONLINE, CANAL+ SPORT i CANAL+ 4K, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo.

Wojciech Myć CANAL+ SPORT 3, CANAL+ SPORT, CANAL+ 4K, CANAL+ ONLINE
57'
63'
67'
68'
73'
74'
80'
81'
83'

• 32. Leonardo Koutris

81'
  • 7. Rafał Kurzawa

• 8. Fredrik Ulvestad

• 22. Wahan Biczachczjan

63'
  • 19. Kacper Łukasiak

73'
  • 11. Kamil Grosicki

81'
  • 9. Efthymis Koulouris

Rezerwy

• 31. Krzysztof Kamiński

• 25. Wojciech Lisowski

81'
  • 17. Jakub Lis

• 61. Kacper Smoliński

• 21. Joao Gamboa

73'
  • 20. Alexander Gorgon

63'
  • 10. Adrian Przyborek

• 27. Olaf Korczakowski

81'
  • 51. Patryk Paryzek

Jak wyglądał wyjściowy skład Legii na 15. spotkanie w sezonie 2024/25? W bramce stanął Kacper Tobiasz. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk i Steve Kapuadi. Na wahadłach pojawili się Kacper Chodyna i Ruben Vinagre. W środku pola znalazło się miejsce dla Bartosza KapustkiJurgena Celhaki oraz Luquinhasa. W ataku wystąpili Marc Gual oraz Jean-Pierre Nsame. W kadrze zabrakło m.in. Juergena Elitima (rehabilitacja po operacji uszkodzonej łąkotki), a także Claude Goncalvesa i Sergio Barcii, którzy w przerwie spotkania z Rakowem opuścili boisko z powodu kontuzji.

Legioniści szybko dostali pierwszy sygnał ostrzegawczy, gdyż już w 3. minucie. Najpierw Leonardo Koutris zagrał za linię obrony do Kamila Grosickiego, ten dośrodkował na dalszy słupek do zamykającego akcję Efthymisa Koulourisa, który główkował nieznacznie obok słupka. Kilka minut później w niezłej sytuacji znalazł się Grosicki, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

Początek w wykonaniu warszawskiej drużyny był niepewny, ale na szczęście, poza sytuacją Koulourisa, nie skończyło się to większym zagrożeniem. Na tym jednak koniec "pozytywów". Widoczna była duża nerwowość i to zarówno na połowie przeciwnika, jak i na własnej, przy próbie rozegrania piłki. Niestety, to gospodarze bardziej przypominali drużynę pewną siebie i byli bliżej zdobycia bramki, bo nie można było mówić o żadnym zagrożeniu ze strony warszawiaków. W 26. minucie "Wojskowi" kolejny raz mogli mówić o dużym szczęściu. Linus Wahlqvist wycofał do Koulourisa, a ten z trudnej pozycji uderzył tuż obok lewego słupka.

Dopiero po pół godzinie gry legioniści zaczęli częściej dochodzić do głosu i odważniej ruszyli do ataku. Większość akcji próbowali rozgrywać prawą stroną, ale nie przyniosło to rezultatu. Do przerwy było 0:0.

9. KOLEJKA EKSTRAKLASY: POGOŃ SZCZECIN – LEGIA WARSZAWA 1:0 (0:0)